Τρίτη, 20 Μαρτίου 2012

Παγκόσμια ημέρα θεάτρου αφιερωμένη στους Έλλη Λαμπέτη, Δημήτρη Χόρν από την Κοινωφελή Επιχείρηση του Δήμου Παλλήνης


Δευτέρα 26/03/2012

1.Δήμος Παλλήνης
Εκπολιτιστικός & Επιμορφωτικός Σύλλογος Ανθούσας, Θεατρική Ομάδα «Παντός Καιρού»
«Περλιμπίν και Μπερίσα» του Λόρκα
Σκηνοθεσία : Δέσποινα Μαραγκουδάκη

2.Δήμος Λαυρεωτικής (Κερατέα)
Πειραματική Σκηνή Θέατρο «ΘΕΣΠΙΣ»
«Ιδανικά με δανεικά» της Ιριδας Ιωάννου
Σκηνοθεσία Ιρις Ιωάννου

3.Δήμος Νέας Μάκρης
Πολιτιστικές Απόπειρες
«Όνειρο για δύο» του Φούντζι
Σκηνοθεσία: Περικλής Καρακωνστατζόγλου

4.Δήμος Παιανίας (Γλυκά Νερά)
Θεατρικό Εργαστήρι «Γλυκών Νερών»
Αποσπάσματα από τον Γιώργο Σουρή
Σκηνοθεσία : Βαγγέλης Δρακονταειδής

5.Δήμος Παλλήνης
Νεανική Θεατρική Ομάδα «ΠΑΝΙ ΜΕ ΣΏΜΑ»
«Ω! Τι κόσμος Μπαμπά» του Κώστα Μουρσελά
Σκηνοθεσία Ιωάννα Διαμαντοπούλου

6.Δήμος Βούλας
Θεατρικό Εργαστήρι του Δήμου
«Αντίστροφή Μέτρηση» του Τζων Μπεντς
Σκηνοθεσία : Μενέλαος Νταφλός

7.Δήμος Νέας Μακρής (Μαραθώνας)
Δημοτικό Θέατρο
«Εθνικότητα μου: Το Χρώμα του ανέμου» του Ματέι Βιζνίφη
Σκηνοθεσία Νίκος Γκεσούλης

8.Δήμος Λαυρεωτικής
Θεατρικό Εργαστήρι Συλλόγου Πελοποννησίων
«Ράφτης Κυριών» του Τζωρτζ Φειντώ
Σκηνοθεσία Στέλλα Δρίβα

9.Δήμος Παλλήνης
Θεατρική Ομάδα «ΦΙΛΟΙΣΤΡΟΝ» του ΦΕΣ «Η ΚΑΝΤΖΑ»
«Υπάρχει και Φιλότιμο» του Σακελάριου – Γιαννακόπουλου
Σκηνοθεσία : Σασα Γκουβέλου

Τρίτη 27/03/2012

1. Δήμος Παλλήνης
«Θεατρική Δημιουργία» του Δ. Παλλήνης
«Ελένη» του Ευριπίδη
Σκηνοθεσία : Βασίλης Αναστασιάδης

2. Δήμος Σαρωνικού 
«ΟΡΦΕΑΣ» Πνευματικό Κέντρο Σαρωνίδος
«Υποταγή» του Γιώργου Σκούρτη
Σκηνοθεσία : Πωλ Σκλαβός

3. Δήμος Σπάτων
Θεατρικό Εργαστήρι « Σκηνοβάτες»
«Η χαρτοπαίκτρα» του Δημήτρη Ψαθά
Σκηνοθεσία Φώτης Πετρίδης

4. Δήμος Σαρωνικού (Καλύβια)
Θεατρική Πορεία «Ανοιχτά Πανιά»
«Εκπαιδεύοντας την Ρίτα» του Γουίλ Ράσσελ
Σκηνοθεσία: Γιώργος Πετρινόλης

5. Δήμος Νέας Μάκρης (Ξυλοκέριζα)
Θεατρική Ομάδα «Χωρίς Τσίνορα»
«Πατατάκι με ζάχαρη» του Αλαν Μπέννετ
Σκηνοθεσία Η ομάδα

6. Δήμος Σπάτων
Θεατρικό Σύλλογος «Το 4ο κουδούνι»
«Φωνές του δρόμου» του Ζαν Κοκτώ
Σκηνοθεσία : Η ομαδα

7. Δήμος Λαυρεωτικής (Κερατέα)
Δημοτική ομάδα ενηλίκων «ΘΕΣΠΙΣ»
«Σύμβουλος Γάμου» του Τζοι Ουλέτ
Σκηνοθεσία :Γιώργος Πετρινόλης

8. Δήμος Σαρωνικού (Παλαιά Φώκαια)
Θεατρικό Εργαστήρι
«Εκκλησιάζουσες» του Αριστοφάνη
Σκηνοθεσία : Γιώργος Πετρινόλης

9. Δήμος Παλλήνης
Θεατρική Ομάδα « Η λιάστρα» Συλλόγου Μεσσσηνιών Παλλήνης « Ο ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ»
«Το Φίορο του Λεβάντε» του Γρηγόρη Ξενόπουλου
Σκηνοθεσία : Νίκος Παπαδέας

ΔΙΟΡΓΆΝΩΣΗ : ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ «ΦΙΛΟΙΣΤΡΟΝ» του ΦΕΣ «Η ΚΑΝΤΖΑ»
EIΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ