Δευτέρα, 13 Ιουνίου 2016

Aθλητική Άνοιξη 2016 - Διαδημοτικοί αγώνες Χειροσφαίρισης και αγώνες Στίβου

Τo Σάββατο 4 Ιουνίου 2016 στο 4ο Αθλητικό Κέντρο Γέρακα πραγματοποιήθηκαν για ακόμα μια χρονιά οι Διαδημοτικοί αγώνες Χειροσφαίρισης με την συμμετοχή 40 παιδιών τα οποία έδειξαν εμπράκτως το ενδιαφέρον τους για το εν λόγω άθλημα. Συνολικά πραγματοποιήθηκαν 6 αγώνες στους οποίους οι μικροί μας αθλητές επέδειξαν τις ικανότητες τους αλλά και το ομαδικό πνεύμα που πρέπει να διέπει όλα τα συλλογικά αγωνίσματα.

Την ίδια μέρα και ώρα η Κοινωφελής Επιχείρηση Δήμου Παλλήνης στο πλαίσιο της Αθλητικής Άνοιξης, διοργάνωσε και αγώνες στίβου στο γήπεδο «Γ.Δέδε». Στους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν με μεγάλη επιτυχία, συμμετείχαν περίπου 150 παιδιά ηλικίας 4 έως 12 ετών από Νηπιαγωγεία και Δημοτικά σχολεία, καθώς και από τις ακαδημίες στίβου του Δήμου.

Οι λιλιπούτειοι αθλητές, παρά την υψηλή θερμοκρασία, πραγματοποίησαν σημαντικές επιδόσεις και βίωσαν τη χαρά του συναγωνισμού και της ευγενούς άμιλλας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΑΛΜΑΤΟΣ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ
Ηλικία
Φύλλο
1η θέση
2η θέση
3η θέση
2012
Αγόρια
Γιαμπάνης Θεόδωρος
-
-
2012
Κορίτσια
Ψύχα Αλεξάνδρα
Τριγάζη Έλια
-

2010-2011
Αγόρια
Δανηλιάν Αλέξανδρος
Ταβουλάρης Χρήστος
Βρύνιος Γιώργος
2010-2011
Κορίτσια
Κούτση Αθανασία
Μουτσιούλη Άρτεμη
Γκέκα Αριάδνη

2008-2009
Αγόρια
Κουκόπουλος Γιώργος
Σαρδέλης Απόστολος
Κουμαριανός Κων/νος
2008-2009
Κορίτσια
Τσαμποδήμου Ειρήνη
Αυγερινού Σοφίλια
Χριστοδούλου Αθανασία

2006-2007
Αγόρια
Αυγερινός Ιωάννης
Λιόλιος Παναγιώτης
Παπαδιόχος Βαγγέλης
2006-2007
Κορίτσια
Τζίμα Τόνια
Φάσσαρη Νικολέτα
Χαζίζι Στεφανία

2004-2005
Αγόρια
Μάρκου Αιμιλιάνο
Δουράμης Παναγιώτης
Κούκος Γιώργος
2004-2005
Κορίτσια
Γκότση Αναστασία
Αργυροπούλου Φανή
Αγγέλου Νικολέτα











Αποτελέσματα-Κατάταξη Δρόμων
50μ  Αγόρια-Κορίτσια 2012
1η Θέση
2η Θέση
3η Θέση
Γιαμπάνης Θοδωρής
-
-
Τριγάζη  Έλια
Ψύχα Αλεξανδρα
-

50μ  Αγόρια-Κορίτσια 2010-2011
1η Θέση
2η Θέση
3η Θέση
Γιουπάη Λουής
Τσίρκας  Κων/νος
Μητρόπουλος Γιώργος
Γκέκα Ευανθία-Αριάδνη
Κούτση Αθανασία
Μουτσιούλη  Άρτεμις



50μ  Αγόρια-Κορίτσια 2008-2009
1η Θέση
2η Θέση
3η Θέση
Κουκόπουλος Γιώργος
Κουμαριανός Κων/νος
Παπαδόπουλος Μάκης
Τσαμποδήμου Ειρήνη
Καρούσου Μαρίλια
Γιαουπάη Μελίνα

50μ  Αγόρια-Κορίτσια 2006-2007
1η Θέση
2η Θέση
3η Θέση
Τζίμα Τόνια
Παπαδοπούλου Βασιλική
Φάσσαρη Νικολέτα
Αυγερινός Ιωάννης
Πόλης Ανδρέας
Μεντής Αλέξανδρος

60μ  Αγόρια-Κορίτσια 2004-2005
1η Θέση
2η Θέση
3η Θέση
Λυρίτης Ευάγγελος
Πλάτης Γιάννης
Δουράκης Παναγιώτης
Αγγέλου Νικολέτα
Κούρτη Ξένια
Αργυροπούλου Φανή

600μ  Αγόρια-Κορίτσια 2004-2005
1η Θέση
2η Θέση
3η Θέση
Κύτταρης Δημήτρης
Μπικάκης Ιωσήφ
Λυρίτης Ευάγγελος
Μπικάκη Σταυρούλα
Κούρτη Ξένια
Παναγοπούλου Μικαέλα